HPSK Grass

Naše amatérská bluegrassová kapela ve složení Honza Hudeček (mandolína, vedoucí zpěv), Jarda Průcha (banjo), Ruda Stránský (kytara, zpěv) a Milan Kopal (kontrabas, zpěv) funguje zhruba od roku 2001. Každý z nás má za sebou bohatou hudební minulost a dá se říct, že se bluegrassu věnujeme všichni po celý život. Prošli jsme mnoha kapelami a navzájem se známe mnohem déle, než jsme spolu začali pravidelně muzicírovat. Scházíme se pravidelně jednou týdně (většinou ve středu od 20.00 hod) a občas si vyjedeme zahrát i někam mimo Prahu, kde jinak všichni bydlíme. Hrajeme především klasický bluegrass a našimi hlavními vzory jsou například bluegrassové kapely jako Country Gentlemen, Seldom Scene, Dillards, Greenbriar Boys a samozřejmě Flatt & Scruggs a Bill Monroe.

HPSK Grass

Hrajeme písničky s vlastními texty a převzatou hudbou. K tomu samozřejmě patří také spousta instrumentálek. Často si s námi přijdou zahrát známí bluegrassoví hudebníci (z Čech i z ciziny). Náš banjista Jarda Průcha je známým výrobcem banjí a mandolín, které exportuje do celého světa, a to je i důvod, proč máme často bluegrassové hosty z USA a odjinud. V březnu 2006 se nám také konečně podařilo dokončit naše první CD.

Tyto naše stránky jsou přehlídkou naší dosavadní činnosti a my doufáme, že se Vám na nich bude líbit. Můžete nám i napsat na emailovou adresu, uvedenou níže. Děkujeme za Vaši návštěvu zde a zase někdy nashledanou.

Scházíme se každou středu večer v restauraci "U Bukače" v Praze 4 - Komořanech.

V současnosti se toho dost změnilo. Jarda Průcha se odstěhoval z Prahy a Ruda Stránský je již bohužel po smrti. Takže nějakou dobu se "U Bukače" hrálo v jiném složení, nyní se v této nepřející době nehraje nikde. Ale je stále na co vzpomínat, což je také smysl tohoto historického webu.

email
Napište nám!

adresa

Optimalizováno pro rozlišení monitoru 1024x768